Każde dziecko wie, że tlen jest dla ludzi niezbędny do życia. Tlen potrafi jednak zmieniać swoje oblicze jak ?Dr. Jekyll i Mr. Hyde?. Z jednej strony troszczy się o nas czule i przynosi nam życie, z drugiej natomiast potrafi być nieprzyjazny i na wiele sposobów negatywnie wpływać na nasza kondycje zdrowotna. Powód: nie wszystkie cząsteczki tlenu są do siebie podobne.
Znaczna większość wdychanego tlenu jest stabilna i niezbędna dla podtrzymania życia. Istnieją jednak także tak zwane niestabilne cząsteczki tlenu i właśnie do nich zaliczają się wolne rodniki. Bardzo szybko mogą się one przerodzić w substancje trujące. Stabilne i niestabilne cząsteczki tlenu różnią się bowiem struktura, co wpływa na przebieg procesów wewnątrz organizmu. Niestabilne cząsteczki tlenu mogą, delikatnie mówiąc bardzo źle wpływać na nasze ciało.
W stabilnej, czyli niezbędnej do życia cząsteczce tlenu, znajduje się zawsze jeden, lub więcej elektronów sparowanych, które okrążają zewnętrzną powłokę wokół jadra. Jest to ważne ze względu na stabilność cząsteczki tlenu, która jest zapewniona tylko wtedy, gdy para elektronów równoważy się na swojej powłoce elektronowej.
Według opinii specjalisty od przeciwutleniaczy, doktora Lestera Packera, substancja naturalna o nazwie kwas alfa-liponowy jest uniwersalnym przeciwutleniaczem. Działa w środowisku tłuszczowym i wodnym i przez to jest w stanie zneutralizować szkodliwe działanie ogromnej ilości wolnych rodników. Znaczna ilośc innych przeciwutleniaczy może bowiem działać tylko w wodnym (Np. witamina C) lub tylko w tłuszczowym (Np. witamina B) środowisku w organizmie. Podczas gdy ważne przeciwutleniacze, z powodu ich wielkości, nie mogą dotrzeć do wszystkich czśści organizmu, kwas alfa-liponowy może przedostać się nawet do błony otaczającej jadro komórkowe i ominąć barierę mózg-krew. Ponadto kwas ten ma genialna właściwość wspomagania innych przeciwutleniaczy i ich odnawiania. Gdy na przykład cząsteczka witaminy C zatrzymuje wolny rodnik, sama traci przy tym elektron. Może go następnie odzyskać od cząsteczki kwasu alfa-liponowego. Kwas ten odzyskuje zatem inne przeciwutleniacze i może w ten sposób pozytywnie wspierać sile bojowa swojej drużyny w walce z wolnymi rodnikami. Przerwa na herbatę to przerwa zdrowotna ? to wiedzą nie tylko Anglicy. Liczne badania nad odżywianiem i testy na zwierzętach wykazały, ze przede wszystkim zielona herbata pozytywnie oddziałuje na zdrowie. Ma ona bowiem silne działanie przeciwutleniające i także zajmuje zasłużone miejsce w recepturze naszych kapsułek CCA. OPC (oligomeryczne procyjanidy) to naturalna substancja roślinna, obecna wszędzie w naturze. Rozmieszcza się ona w korze, skorupkach, skórkach, częściach zdrewniałych, które najczęściej usuwamy, przed zjedzeniem owocu. Dodatkowo OPC w wielu naturalnych środkach żywnościowych zawarte jest w bardzo małych ilościach ? z jednym wyjątkiem, pestek czerwonych winogron. W nich stwierdzono największa dotychczas koncentracje OPC. Także w korze sosny nadmorskiej, która rośnie tylko w Hiszpanii i na południu Francji. Właśnie w naszych kapsułkach znajduje się OPC właśnie z pestek czerwonych winogron lub kory wyżej wspomnianej sosny. Istnieje przekonanie, ze OPC dysponuje największa siła jako przeciwutleniacz i ma możliwość neutralizowania różnego rodzaju wolnych rodników. Jest aktywna, podobnie jak kwas alfa-liponowy, w środowisku wodnym oraz tłuszczowym. Odróżnia ja to od innych substancji, które działają tylko w jednym środowisku (wodnym ? witamina C, lub tłuszczowym ? witamina B). Także Likopina, główny barwnik pomidorów, szczyci się opinia silnego przeciwutleniacza. Likopina należy do grupy karotenoidów i zapewnia pomidorom piękny, czerwony kolor. Nazwa tej substancji jeszcze do niedawna wywoływała u wielu znużone ziewanie. Jednak teraz wywalczyła sobie miejsce w pierwszej dziesiątce przeciwutleniaczy. Poza tym: pomidor gruntowy zawiera więcej likopiny, niz ten ze sztucznej hodowli. Dlatego CCA zawiera likopine tylko z pomidorów, które dojrzewały na krzaku.
Kompletny skład każdej kapsułki CCA:
trawa jęczmienna - 45 mg
witamina C - 40 mg
witamina E - 12 mg
polifenole z zielonej herbaty - 20 mg
proszek z cebuli - 35 mg
ekstrakt z korzenia lukrecji - 30 mg
proszek z oregano - 30 mg
proszek z polifenoli zawartych w pestkach winogron - 25 mg
ziele herbaciane Cistus - 25 mg
kwas elagowy z owocu granatu - 8,8 mg
bioflawonoidy cytrusowe - 8 mg
ekstrakt z kawy bogaty w kwas chlorogenowy 15 mg
beta-karoten - 1,5 mg
OPC z pestek winogron - 14,25 mg
likopina - 0,5 mg
kwas alfa-liponowy - 7,5 mg
ekstrakt z melona - 2,5 mg
koenzym Q10 - 1,5 mg
OPC z kory sosny - 1 mg
cynk - 5 mg
selen - 30 ?g
Dawkowanie: 1 kapsułka 1 x dziennie